    • FB32T8/850/6-U
  • Ushio FB32T8/850/6-U
  • Ushio FB32T8/850/6-U
    FB32T8/850/6-U
    Ushio
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    FB32T8/850/6-U
    Product Description
    The Hi-Tech Lamps part number FB32T8/850/6-U is a 32 watt (32W) U-bend fluorescent lamp made by Ushio. This lamp has maximum overall length of 584mm (23in). This lamp has an average lifetime of 24000 hours. It produces a color temperature of 5000 Kelvin (5000K) with a color rendering index (CRI) of 84 and an initial output of 2750 lumens. This lamp is also known as Ushio FB32T8/850/6 and 3000278.