    • 40G25RP120V-O
  • Osram 40G25RP120V-O
  • Osram 40G25RP120V-O
    40G25RP120V-O
    Osram
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    40G25RP120V-O
    Product Description
    The Hi-Tech Lamps part number 40G25RP120V-O is a 120volt (120V), 40watt (40W) Incandescent Lamp made by Osram. It has a Medium base with a G25 bulb and a lamp finish. This lamp has an overall length of 112.7125mm with an average of 1500 hours. The color temperature is 2850 with a color rendering index (CRI) of 100. It is also known as 40G25/3PK/RP 120V.