    • 30R20/130V-O
  • Osram 30R20/130V-O
  • Osram 30R20/130V-O
    30R20/130V-O
    Osram
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    30R20/130V-O
    Product Description
    The Hi-Tech Lamps Part number 30R20/130V-O is a 130 volt (130V), 30 watt (30W) Incandescent Lamp mae by Osram. This lamp has a Medium Brass base with a R20 bulb shape and an average life time of 2000 hours. The color rendering indext (CRI) is 100 with a color temperature of 2850K and a maximum overall length of 100.0125mm. It has 140 initial lumens and is also known as 30R20 130V.