    • 25G25DLSWRP-O
  • Osram 25G25DLSWRP-O
  • Osram 25G25DLSWRP-O
    25G25DLSWRP-O
    Osram
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    25G25DLSWRP-O
    Product Description
    The Hi-Tech Lamps part number 25G25DLSWRP-O is a 120volt (120V), 25watt (25W) Incandescent Lamp made by Osram. It has a Medium base with a G25 Bulb Shape and a Soft White lamp finish. This lamp has an overall length of 112.7125mm with an average of 3000 hours. The color temperature is 2850K with a color rendering index (CRI) of 100. It is also known as 25G25/DLSW/RP 120V.